Проект модульного будинку Hi-Tech 40 кв.м

Переваги плоского даху в модульному будинку

Cучасний модульний будинок може мати практично будь-яку форму покрівлі. На практиці широкого поширення набув продаж модульних будинків з двома основними різновидами конструкції – похилим (скатним) і плоским дахом. Одна з ключових особливостей будівництва модульного будинку з плоскою покрівлею полягає у мінімізації ухилу, завдяки чому суттєво полегшується обслуговування даху і розширюються можливості щодо ефективного використання наявної площі.

Модульні будинки із СІП панелей з плоским дахом: основні переваги

Надійні і безпечні модульні будинки від виробника характеризуються наступними особливостями:

  • зменшення загальної площі покрівлі у порівнянні з похилим дахом (скорочення кількості необхідних матеріалів і, відповідно, економія коштів);
  • нескладний монтаж і обслуговування;
  • можливість облаштування спортивного майданчика, басейна, міні-саду, квіткової галереї, сауни, зони барбекю, місця для відпочинку і не тільки;
  • нейтралізація руйнівного впливу вітру;
  • оригінальний зовнішній вигляд;
  • тривалий період експлуатації;
  • універсальність (можливість встановлення у стаціонарному або мобільному модульному будинку).

Недоліки плоского даху

Модульний будинок із сендвіч панелей, який має плоский дах, потребує періодичного (кілька разів на рік) огляду, перевірки гідроізоляції, водостоку, очищення від листя, снігу, сміття. При мінусових температурах необхідно перевіряти, чи не промерз водостік. Окрім цього, практично неможливим є контроль стану утеплювача.

Проєкт модульного будинку з плоским дахом має враховувати не тільки підвищені вимоги до міцності і гідроізоляції, але й обов’язкове встановлення вентиляційної системи з метою недопущення утворення конденсату і появи грибка, а також утеплення за допомогою жорстких мінераловатних плит або інших зносостійких матеріалів.

Як зводиться плоска покрівля?

Виробники модульних будинків можуть застосовувати різні технологічні рішення, наприклад:

  • розрахунок навантаження, підбір необхідних матеріалів;
  • кріплення опорних балок на несучих стінах за допомогою наскрізних анкерів;
  • облаштування обрешітки, створення основи для наступних шарів потрібної товщини;
  • укладення та скріплення шарів гідроізоляції;
  • настил твердої теплоізоляції;
  • створення вентиляційних каналів;
  • укладання верхнього шару покрівлі і водовідштовхувального шару (якщо передбачено газон або басейн).

Особливості гідроізоляції

Ефективна гідроізоляція подовжує термін служби покрівлі одноповерхового і багатоповерхового модульного будинку. Гідроізоляційні матеріали можуть виготовлятися на основі:

  • рідких полімерів (за рахунок відсутності швів знижується ймовірність руйнівного впливу вологи);
  • каучуку або фольги (демонструють підвищений опір високим температурам і впливу зовнішніх факторів);
  • руберойд (доступний, але недовговічний матеріал, який нагрівається пальником для надійної фіксації).

З метою недопущення проникнення вологи і нейтралізації впливу шкідливих мікроорганізмів стики покрівлі модульного садового або житлового будиночку ретельно обробляють герметиком, наприклад, мастикою. Підбираючи тип покрівлі (класичну, інверсійну або газонну), потрібно звертати увагу на її характеристики і допустимі температури (враховуються особливості клімату).

Для запобігання руйнівного впливу атмосферних опадів, зменшення навантаження на покрівлю і збереження цілісності гідроізоляційного шару можна застосувати внутрішнє водовідведення. Скидання води у одноповерховому, двоповерховому або іншому модульному будинку досить просто організувати завдяки створенню невеликого ухилу, який є малопомітним, але дозволяє спрямовувати водні потоки у потрібному напрямку.

Модульний будинок з плоским дахом: ціна та продаж

Для того, щоб визначити вартість будівництва модульного будинку, потрібно попередньо узгодити проєкт, у якому враховуються розміри усіх конструкцій та визначається кількість необхідних матеріалів. Наступним етапом є виготовлення потрібних елементів (модулів) та їх доставка на будівельний майданчик. Після зведення будинку підключаються комунікації і виконуються оздоблювальні роботи.

За бажанням можна купити модульний будинок за помірною ціною «під ключ». Таке рішення дозволяє позбавитись будь-якого клопоту і переїхати у готову оселю після завершення усіх робіт.

Переваги плоского даху в модульному будинку

You May Also Like